Przed wizytą w serwisise proszę o kontakt telefoniczny pod numerem: 694-499-112.
W dniu 02.11.2018 serwis nieczynny.2007-12-30

Policja zatrzymała dwóch hakerów


Rzeszowska policja zatrzymała dwóch hakerów, którzy włamywali się na strony internetowe - regularnie zmieniali zawartość witryn. Interesowały ich głównie strony urzędów administracji państwowej, banków, firm, ale także znanych osób. Grozi im do 3 lat więzienia.

Policjanci od kilku miesięcy tropili hakerów. Wszystko zaczęło się od informacji o tym, że ktoś włamuje się na witryny internetowe "Tygodnika Sanockiego" oraz starostw powiatowych w Lesku i Łańcucie. Ustaleniem, kto bez wiedzy administratorów witryn zamienił ich zawartość, zajęła się policja w Rzeszowie.

Podejrzenia policji skoncentrowały się wokół dwóch młodych Internautów, mieszkańców Mysłowic i Bełchatowa. 23-latek, i jego o trzy lata młodszy kolega, używający nicków @545|N i ZaBeaTy chwalili się włamaniami w Internecie. Wśród swych "dokonań" wymieniali też ataki na witryny internetowe podkarpackich instytucji. Policjanci ustalili już, że zatrzymani atakowali także strony znanych osób (aktorek, sportowców). Na witrynie znanej aktorki zamieścili informację o jej śmierci. Na razie osoby te nie powiadomiły Policji o przestępstwie.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty włamań na witryny internetowe. Według polskiego prawa jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do trzech lat. Hakerzy trafili pod dozór Policji. Mają również zakaz opuszczania kraju i "logowania się w Internecie". Policja zabezpieczyła też komputery administratorów strony internetowej, na której hakerzy chwalili się swymi włamaniami. Policja sprawdza teraz, czy podejrzani nie dokonywali innych przestępstw w sieci. Lista zarzutów wobec podejrzanych prawdopodobnie się wydłuży. Policja szacuje, że obaj zatrzymani mają na swoim koncie kilkadziesiąt włamań na różne serwery.

źródło: http://dobreprogramy.pl/